Bugun...
Kasım ayında sevebilir misin beni?


Yamin Alan
yaminalan@hotmail.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 01-11-2015 03:51

Hayatın bir kavgasına tutuşmuş gidiyorum işte. Herkes kadar herkesleşme davasında olanların arasına karıştım işte. Herkes kadar olmasa bile olabilecek insan kadar dönüşmeye çalışıyorum. Hatalarımı söyleyenleri dinlemeyen ama dinlerken kimseye belli etmeden gizliden onlarla yüzleşen olmaktan yoruldum sanırım. Her hatamı söyleyen insanların yaptıklarımı değiştirmememden dolayı artık beni öyle kabullenmelerini ben kabullenmemişken onlara gibi düşünmeye başlar oldum.

 

Herkes kadar olabilmek adına öyle çok şeyler söylendi ki. Her söylenenin içinde ayrı bir hikaye taşıması gerekirken nedense hepsi birbirinin tekrarına döndüler. Onlar mı aynı cümleler ile üstüme mi geldi yoksa ben mi hep aynı hataları yaptım hiçbir zaman anlayamadım. Anlattıklarımın nereye gittiği bilmediğimi sanırken kurduğum bütün o büyük sözlerle insanları etkilemeyi marifet sanırken kendi içimde unuttuğum kendimin hiç farkına varamamışım ki ben..

 

Kavgada ilk yumruğu mu atan kazanıyordu yoksa ilk düşen mi kaybediyordu? Şimdi aklıma cevabı gelmeyen bir soruyla kendi kavgamın neresinde olduğumu anlamaya çalışıyorum. Yere düşen kaybediyorsa neden ben hala ayakta olduğumu sanıyorum? İlk yumruğu atan kazanıyorsa neden ben hiç yumruk attığımı hatırlamıyorum? Hayatımı kavgalarda geçirmişken nasıl oluyor da kimse beni bir kavgada görmemişken bir kavgada neler yapılması gerekenleri anlatırken bunları nereden biliyor olabilirim?

 

 Şimdi bütün kavgalardan sıyrılmış geliyorum sana. Bütün Ekimleri Eylülleri arkamda bırakıp sıradan biri olarak yollarına çıktım işte.. Herkes kadar olur mu sana olan hislerim bilmiyorum ama herkes kadar sev istiyorum beni. Sen beni sevki bugüne kadar beni sevmeyen Kasım ayı da sevsin. Sen sevki beni Kasımlarda kaybedilen ne varsa sevsin beni. Sen sevki beni insanlar bana kaybettiklerimi anlatırlarken ben senin sevgine sıkıca sarılabileyim.

 

Kasım ayında sever misin beni gün yüzlü dilberim? Gün yüzünü Kasım’ın soğuk yüzüne galip kılıp hayatıma yeni anlamlar katar mısın? Bütün doğa Kasım’ı en hüzünlü şarkılarla karşılarken bana umut şarkıları ezberletir misin? Bütün yapraklar sarılmışken bütün ağaçlar soyunurken kendiliğinden sen beni yeşillendirip soğuklarda üşümemem için beni sıkıca giydirir misin?

 

Kasımlar çok zor geçer benim hayatımda. Bütün ,insanlar haklı çıkarlar bana karşı. Hatalarımdan ders çıkaramayacak kadar hata yaparım bu ayda. Büyük sözleri terk edip sadece olması gereken birkaç cümle ile geçiştiririm günlerimi. Kimselere nasihat etmeden kimselere akıl vermeden sakince kendi kavgama yoğunlaşırım.

 

Oysa bu Kasım ayında sen gelip kuramadım bütün cümleleri bana hediye eder misin? Bütün susmuşluklarımın intikamını Kasımlardan almama yardım eder misin? Bu Kasım’dan başlayıp bütün Kasımlarda sever misin beni? Kasım ayında gün yüzüne vuslat izni verip benim tutsak olduğum ne varsa salıverilmem için aff fermanımı imzalar mısın?

 

Kasım ayı geldi işte. Rüzgar yavaştan hissettirmeye başladı kendisini. Yağmurun kara habercileri hazırda bekler oldular. Deniz şimdiden üstüne gelenlere mırıldanır olmuş. Ağaçlar vedalarına başlamışken yapraklar yavaş yavaş sokakları temizleyenlerin torbalarını doldurmaya başlamış bile. Hüzünlü şarkılar ayrı bir dinlenir olmuş. Arabalarda sıcak havalardan camlar buğulanır olmuşken insanların içi yavaş yavaş üşümeye başlamış bile.

 

Her şey kendi tabiatında değişiyor işte gün yüzlüm. Sende benim KASIMLARIMI değiştirir misin? Bende değişip gelsem sana sever misin beni bu Kasım’da? Bu kasım ayında değişen ne varsa değişse bile ben sana değişmeyecek bir hale gelsem. Bütün Kasımlarda değişmeyen benden kalan ne varsa bu Kasımda  değiştirsen beni..

 

Sahi şimdi elimde bir sarı papatya cıksam karşına sever misin beni? Bu Kasım ayında gelir misin günüme. Kasım ayının soğuk yüzünü senin sıcak gülümsemen ile ısıtabilir miyim?

Sahi bu Kasım ayında sever misin beni?

 

 

01.11.2015 

 

(bün)YAMİN ALAN

(G.N.Y)

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI