Bugun...
Suruç'un Şifresi...


Hasan GÖKALP
hasan@sonmansethaber.com
 
 

facebook-paylas
Tarih: 22-07-2015 02:22

Bugün tesadüf diye baktığımız bir çok eş zamanlı meydana gelen olayları düşündüğümüzde, mantığımız bunun tesadüf değilde amatörce yapılmış acı bir plan olduğunu gözler önüne seriyor..

HDP’nin patlamanın gerçekleştiği toplantı yerinde saat vererek basın açıklaması yapacağız demesi, bir saat önce veya bir saat sonra orada olmaması ayrıca bombanın patlamasından sonra kendi önlemimizi, güvenliğimizi kendimiz sağlacağız sözlerinin altında ne olabilir sizce?? Bir gün öncesi Cemil Bayık’ın “Halkımız silahlansın” demesi? Okulların kapalı olmasına rağmen patlamadan 1 Dakika 28 saniye sonra ODTÜ’deki o kadar insanın bu zaman diliminde bir araya gelmesi ve O pankartın hazır bulunması neye işarettir sizce? Bu ışın hızıyla bile olsa karar verip toplanma yerini belirlemek bile insanların en az 5 saatini alır! Öyle değil mi? Ya Alman Haber Ajansı DPA  (Deustche Presse Agentur) Olaydan 2 dakika sonra haberi dünyaya servis etmesi nasıl bir hızdır? Ben şahsen gazeteci olmama rağmen bu olayın yalnızca özetine ulaşmamız bile en az yarım saat alır ki Türkiye’de yaşamamıza rağmen.. Türkiye yayın organlarının olay yerine varması bile en az yarım saatlik bir zaman dilimidir. Metin hazırlamak dakikalar alır.. Alman basını bunu patlamadan 2 dakika sonra nasıl başarıyor peki?? O zaman açık ve net dile getirelim biz. Bir filmin bütün konusunu izleyciden önce “Senaristler” bilir.. Batı bu işi organize edendir o yüzden şaşırmaya gerek yok.. Tek bir mesaj var burada anlamamız gereken O da “erken seçime gitme”,, Biz bir yerde kan döküyorsak sen bizi işaret etme, Ortadoğuyu istediğimiz gibi yönetmemize engel olma..

Şimdi soruyorum size; Suruç’un şifresi çözüldü mü? Şifre çözüldüyse açılacak kutunun içinde Barışı koymak’ta, Savaşı koymakta bizim elimizde..!! Siz, siz olun gaza gelmeyin ve her yerde bunun oyun olduğunu dile getirin.. Bu gemi batarsa hepimiz ölürüz.. Kardeş olmalıyız..

Buyurun sıralama halinde tek, tek gözden geçirin..

 

İŞTE TESADÜF BAKTIĞIMIZ GERÇEK PLANLAR;

 

1-19 Temmuz günü PKK’nın liderlerinden Cemil Bayık “halkımız silahlansın” diyor.

2-20 Temmuz günü DEAŞ sempatizanı olduğu iddia edilen bir canlı bomba katliama yol açıyor.

3-Basın açıklaması yapacağı söylenen HDP milletvekilleri bomba patlaması esnasında o alanda olmuyorlar.Fakat o katilama maruz kalan insanlar olayın olduğu saatlerde HDP milletvekillerini o meydanda bekliyordu.

4-Okullar kapalı olduğu halde ODTÜ’lü öğrenciler üniversite kampüsünde ne arıyorlardı?

5-Olaydan 1 dakika 28 saniye sonra ODTÜ’de “Suruç’ta katilam var” pankartı açılıyor. Bu kadar kısa bir sürede öyle bir pankart hazırlayacak malzeme nereden bulundu ve o pankart açıldı?

6-Haberi ilk olarak tüm dünyaya olaydan 2 dakika sonra Alman Haber Ajansı DPA ( Deustche Presse Agentur) servis ediyor.

Tüm bunların ışığında yukarıda yazılı olanların ister hepsi ister bir kaçının doğruluk payı varsa bunlar gerçekten tesadüf mü?

 

Araştırmacı Yazar; Hasan GÖKALP…

YORUMLAR

mustafa yaman
26-07-2015 17:53:00
sizi gönülden tebrik ediyorum yazınızı yeni okudum bende işyerimde aynısını anlatmaya çalışıyorum ama insanlar bunu bile devlet yaptırdı gibi aşşağılık cümleler kuruyor dile getirdiğiniz için teşekkür ederim

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI