Bugun...


Selahattin Demirtaş Zayıflamış
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan'ın hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davaya getirilişi sırasında 14 ay sonra ilk kez görüntülendi. Dvanın görüldüğü Bakırköy Adalet Sarayı'nın önünde Demirtaş'ı görmeye gelen HDP'lilerden büyük bir kalabalık vardı. Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş da duruşma salonundaydı. İşte Demirtaş'ın son hali;

Paylaş
Selahattin Demirtaş Zayıflamış

14 ay sonra ilk kez objektiflere yansıyan Selahattin Demirtaş zayıflamış görünüyordu.

Beyaz bir gömlek giyen Selahattin Demirtaş duruşma salonunda gördüğü tanıdıklara el sallayarak selam verdi. Selahattin Demirtaş 5 Kasım 2016 tarihinde tutuklanmıştı. Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan 434 gündür tutuklu olan Demirtaş daha önce duruşmalara çıkmayı reddetmişti. 


DEMİRTAŞ'IN EŞİ DE SALONDA

Duruşmayı izlemeye gelenler arasında Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, da vardı. Duruşmada Demirtaş sık sık eşine atıf yaptı. 

ADRESİ EŞİM BİLİR

Demirtaş kimlik tespiti sırasında ev adresini ezbere bilmediğini söyledi ve “Eşim burda o bilir” dedi. Salonda gülüşmeler oldu. Cep telefonunu sorulduğunda, “Dışarıda kaldı” diye cevap verdi. 

CEKETİNİ ÇIKARINCA...

Selahattin Demirtaş duruşmada bir ara ceketini çıkardı. İçinden çıkan yeleğe izleyicilerden ‘vay yakışmış başkanım’ esprileri yapılınca Demirtaş gülerek eşini gösterdi ‘başkanımın seçimidir’ dedi. Selahattin Demirtaş'ın 14 ay sonra ilk kez çıktığı duruşma beklenenden çok kısa sürdü. Dokunulmazlığının usülsüz kaldırıldığını söyleyen Demirtaş, Anayasa Mahkemesi'nin kararı incelemesini istedi. Demirtaş'ın bu talebi kayıtlara geçerken mahkeme heyeti onun bir dahaki duruşmaya getirilmesine karar vererek davayı erteledi. Demirtaş'ın sonraki duruşması 17 Mayıs'ta görülecek. 
Kaynak: İnternethaber

Editör: Adem Aygün
Paylaş

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI