Bugun...


Katil Zanlıları Herşey Anlattı
Kastamonu Bürme Köyündeki 5 kişilik Çataloğlu Ailesi cinayetiyle ile ilgili şoke eden detaylar ortaya çıktı. 29 Kasım'da Çataloğlu ailesinin evi yanmış Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu aramalara rağmen bir türlü bulunamamıştı. Aylar süren takip sonucunda cinayeti işleyen amca ile 2 yeğeni yakalanmış ancak bu kez de cesetler ortaya çıkmamıştı. Sonunda zanlıların itirafı ile cesetler yangın enkazında bulundu.

Paylaş
Katil Zanlıları Herşey Anlattı

Katiller aileyi yok etmek için akıl almaz bir yola başvurmuşlar. İşte cinayetle ilgili yeni ortaya çıkan gerçekler;

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kastamonu’nun Bürme köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında kaybolan 5 kişilik Çataloğlu Ailesi'nin hayvan hırsızlığı yapılırken öldürüldükten sonra aynı evde yakıldıklarını açıkladı. Vahşice işlenen cinayetin altından yine vahşet verici bir plan çıktı.

Olayla ilgili tutuklanan Erkan Kaş ve Ersan Kaş kardeşlerin kayınpederi Ali Şahin, toplanan deliller ve HTS kayıtlarından yola çıkılarak jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Karakolda “Vicdan azabı çekiyorum” diyerek hayvanları çalarken işledikleri cinayeti itiraf eden Şahin, suçlamaları kabul etmesine rağmen jandarma ekiplerini evin enkazından uzak tutmak için hedef şaşırttı. Suçunu itiraf ettikten sonra olay yerinde keşif yaptırılmasına ve gösterdiği yerlere bakılmasına rağmen aileye ait herhangi bir ize rastlanmadı. Cesetleri bulmak için çalışmasını sürdüren jandarma ekipleri, yakılan evin çevresindeki yaklaşık 30 kilometre alanda arama tarama faaliyetleri yaptı. Tüm aramalara rağmen aileden hiç bir işaret yoktu. 
Çataloğlu ailesi cinayetinde şok itiraf! Aileyi yok ederken...

Bunun üzerine Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevinde tutuklu bulunan üç şüpheliye yönelik tekrar gözaltı kararı verdi. Karakolda bir kez daha çapraz sorguya alınan Erkan Kaş ve Ersan Kaş kardeşler, Şahin’in itirafı ve toplanan yeni deliller ışığında kabul etmedikleri suçu bu kez itiraf ettiler. Kaş kardeşlerle kayınpeder Şahin, cesetleri evin içinde yaktıklarını söylediler, dehşet verici cinayetin detaylarını da anlattılar. 

CESETLER BULUNMASIN DİYE ŞEYTANİ PLAN

Kaş kardeşler İle kayınpeder Şahin, hayvanları ahırdan çıkardıkları esnada çıkan gürültüye ev sakinlerinin uyandığını ve direnmeye çalışınca tabanca ve tüfeklerle ateş ederek öldürdüklerini itiraf ettiler ve cesetlerden kurtulmak için yaptıklarını şöyle anlattılar: 

“Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu’nun cesetlerini bir odada topladık. Kemiklerin kime ait olduğu anlaşılamasın diye evin yakınında bulunan ahırdan koyunları da getirdik. Ayrıca cesetlerin tamamen yok olması için yine evin altında bulunan bir traktör dolusu çıra ile odunları da odaya taşıyıp cesetlerin üzerine yerleştirdik. Evde birkaç tane mazot ve benzin bidonu bulduk. Bu bidonlardaki benzin ve mazotu odunlarla cesetlerin üzerine döktükten sonra ateşe evi ateşe verdik. Bu sayede cesetleri koyunlarla birlikte yok etmiş olacaktık.

Ayrıca cesetler, hem çıra hem odun hem mazot hem de yanında yanan koyunlar nedeniyle kemik kalıntısı kalsa bile anlaşılamayacaktı.” Cesetlerin yok edilmesine yönelik yapılan bu planın yanında 29 Kasım sabahına doğru evin kundaklanmasının ardından çıkan yangın, aynı günün akşamında fark edilebilmişti. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve arazözler, yangını uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alabilmişti. Cesetlerin yok edilmesi için hazırlanan plan ve bir gün boyunca evin yanması nedeniyle Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri, enkazı tamamen elekten geçirmesine rağmen aileye ait sadece diş protezi kalıntıları ve implant dişi parçaları bulabildi.

Sanıkların suçlarını da itiraf etmesiyle cesetlerin enkazda olduğu anlaşıldı. Enkazda ilk başta yapılan aramalarda Serdar Çataloğlu’na ait olduğu düşünülen kafatası bulunmuştu. Yarısı yandığı belirlenen kafatasında, tabancadan çıkan kurşun tespit edildi. Ayrıca jandarma ekipleri, enkaz alanında ve çevrede yaptıkları incelemelerde tüfekten atıldığı belirlenen çok sayıda boş kovanda buldu.
Kaynak: İnternethaber

Editör: Adem Aygün
Paylaş

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI