Bugun...


"Çekmeköy Metresu Bu Ay Bitiyor"
Çekmeköy-Üsküdar metrosunun deneme sürüşlerinin başarıyla tamamladığını belirten Başkan Uysal, ikinci etabı en geç bu ay sonu açılacağını bildirdi.

Paylaş
"Çekmeköy Metresu Bu Ay Bitiyor"

Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı.

"İNŞAATLARI BİTTİĞİ ZAMAN 430 KM METRO AĞI OLACAK"

İnşa edilen ve yapımı devam eden metro hatlarıyla birlikte Londra metro ağını geride bırakılacağını ifade eden Uysal, "İstanbul'da 293  kilometrelik metro inşaatımız var. Dünyada metro inşaatı en fazla devam eden şehir konumundayız. 160  kilometre işleyen var. Bu inşaatlar bittiği zaman bizim 430  kilometreyi bulacak. Londra metrosuna yaklaşıyoruz hatta geçiyoruz metro ağı olarak. Büyükşehir olarak ulaşıma bütçemizin büyük bir bölümünü ayırıyoruz."

 

Uysal: Metro ağı olarak Londra'ya yaklaşıyoruz VİDEO

ÜSKÜDAR- ÇEKMEKÖY METROSU EKİM SONU AÇILACAK

Üsküdar-Çekmeköy metrosunun deneme sürüşlerinin başarıyla gerçekleştiğini söyleyen Başkan Uysal, "İstanbul'da yapılan ilk sürücüsüz metro. Sadece metronun yapımı değil daha sonra sistemin yürümesi de önemli. İkinci kısım Haziran ayı sonunda açılacak demiştik. Yapımcı firma işini bitirdikten sonra deneme sürüşleri yapılıyor. Sonra da bu çalışabilir deniyor, sürücüsüz olduğu için. 3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı. Üsküdar-Çekmeköy metrosunun ikinci etabı en geç bu ay sonu açılmış olacak. "

 

 

Uysal: Çekmeköy Metrosu bu ay bitiyor VİDEO

Mevlüt Uysal'a adaylık sorusu VİDEO

 
 
 


Paylaş

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI