Bugun...


Brüksel Polisinin Acıması Yok
AB kurumlarının önünde gösteri düzenleyen Ermenilere polis göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti.

Paylaş
Brüksel Polisinin Acıması Yok

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Birliği (AB) kurumlarının önünde gösteri düzenleyen Ermenilere polis göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale etti.

ERMENİLER, TÜRKİYE VE AZERBAYCAN
KARŞITI GÖSTERİ YAPMAK İSTEDİ

Belçika dışındaki ülkelerden otobüslerle gelenlerin de aralarında bulunduğu çoğunluğu Ermenilerden oluşan grup, Türkiye ve Azerbaycan karşıtı gösteri düzenlemek için sabah saatlerinden itibaren AB Komisyonu ile AB Konseyi binalarının yakınındaki alanda toplanmaya başladı. Slogan atarak bir süre burada kalan göstericiler, daha sonra izinsiz yürüyüşe geçmek istedi. Belçika polisi bunun üzerine yolu keserek yürüyüşe izin vermedi.

POLİS, DAĞILMAMAKTA ISRAR EDEN
GRUBA GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPTI

Polis, buna rağmen dağılmayan kalabalığa tazyikli su sıkarak müdahale etti. Müdahalenin ardından grubun bir kısmı dağıldı, kalanlar ise beklemeye devam etti. 
Polis, bir süre sonra kalan gruba da göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Bu sırada çıkan arbedede bazı göstericiler yaralandı. Göstericilerin büyük kısmı olaylar üzerine dağıldı.AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #1AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #2AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #3AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #4AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #5AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #6AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #7AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #8AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #9AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #10AB kurumları önünde gösteri yapan Ermenilere polis müdahale etti #11HABER VİDEOSU
Paylaş

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI